نقد و بررسی بازی Mini Metro (مترو کوچک)تحلیل شده توسط: در تاریخ

minimetro

minimetro


نقد و بررسی بازی Mini Metro (مترو کوچک)

اگر می خواهید بازی رو انتخاب کنید که کم کم یک ساعت سرگرمتون کنه، به طوری که نتونید حتی برای چند لحظه چشمتون رو از روی صفحه بردارید، مناسب‌ترین گزینه Mini Metro (مترو کوچک) است. این بازی رو میشه هم تو سبک تفننی دسته بندی کرد.

توی بازی چه خبره:

شما به عنوان یک پیمانکار مسئول تعیین خطوط مترو چند تا از ایالات آمریکا رو دارید. در اول هر مرحله بهتون سه ایستگاه مترو میده که باید خطوط مترو رو در اون ها رسم کنید. این خطوط می تونن به دلخواه رسم بشن.

بازی هر سی ثانیه رو به عنوان یک روز به  و همینطور هر هفت روز رو به عنوان یک هفته به حساب میاره. وقتی بازی رو شروع می کنید به طور متوسط هر یک و نیم روز یک ایستگاه در مکانی تصادفی روی صفحه ظاهر میشه و شما باید اون ایستگاه رو به خطوط مترو تون متصل کنید.

هر ایستگاه و هر مسافر یک شکل هندسی رو به خودشون اختصاص می دهند. اشکالی که روی مسافر ها قرار می گیره نشون دهنده مقصد اون هاست یعنی شما باید با خطوط مترو، مسافری که شکل مربع داره رو به ایستگاه مربع شکل برسونید.

قانون اصلی بازی اینکه مسافر ها توی ایستگاه زیاد نشوند. (منظور زیاد معطل شدن مسافر ها نیست) ممکنه یک ایستگاه تو هر روز پنج تا مسافر داشته باشه اما  ایستگاه دیگه غلغله باشه. ایستگاهی که تعداد مسافر هاش توی یک روز زیادتر هستن باید خط مترو قوی تری داشته باشه.

با زیاد شدن مسافر های هر ایستگاه (معمولا هشت مسافر)، دایره ای دور اون ایستگاه شروع به پر شدن می کنه، زمانی شما بازنده بازی هستید که این دایره پر بشه. شما باید قبل از اینکه این دایره پر بشه یک بلایی سر مسافر های این ایستگاه بیارید تا نبازید.

قابلیت جالبی که توی این بازی هست، اینه که شما می تونید ابتدا و انتهای یک خط رو به هم وصل کنید. هم زمان چند قطار در یک خط بودن هم یکی دیگه از این قابلیت هاست.

با بیشتر شدن ایستگاه ها توی هر مرحله شما مجبور می شوید که خطوط مترو تون رو مجهزتر کنید. این تجهیزات رو بازی به صورت هفته ای به شما میده و به شما حق انتخاب هم میده، یعنی وسیله ای که حس می کنید ممکنه تو هفته آینده مورد نیازتون باشه رو انتخاب کنید.

قطار معمولی، قطار سریع السیر، واگن، تبدیل کردن به ایستگاه برزگ، یک خط مترو جدید، پل یا تونل. اینها قابلیت هایی هستند که شما می تونید در ابتدای هفته انتخاب کنید.

از طرفی هم بازی برای شما محدویت هایی نسب به هر مرحله قائل می شه مثلا توی یک مرحله شما حق ندارید بیشتر از سه خط مترو داشته باشید یا تو مرحله دیگه از هر ایستگاه نباید بیشتر از دو خط مترو رد بشه.

نقد و بررسی بازی :

در کل مراحل بازی رو به سه سبک متفاوت، بازی کنید:

معمولی:همین شکل ایجاد محدودیت برای هر مرحله.
مفرط: توی این سبک به سرعت ایستگاه به خطوط متروتون اضافه میشه و قابلیت پاک کردن یک خط و دوباره کشیدنش هم غیر فعاله (برای کسایی خوبه که می خوان سریع بازی شروع بشه و زیاد وقت گیر نباشه)
بی نهایت: همانند سبک معمولیه ولی برای مراحل محدودیتی نگذاشته. همین طور که از اسمش پیداست تموم نمیشه.
خلاق یا مبتکر: ایستگاه ها رو خود بازی اضافه نمیکنه بلکه خودتون با خلاقیت خوتون ایستگاه هارو اضافه می کنید اما همچنان قانون اصلی بازی سر جاش هست.

 

این بازی رو در فروشگاه ها ببنید:

گوگل پلی

 

امتیاز دهی :

100%

گیم پلی

90%

گرافیک

70%

صدا و موسیقی

49%

کنترل

 

تحلیل بازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *